Інформація для батьків




 Батькам про безпеку дітей в інтернеті

 





10 заповідей для батьків
Як подружити дитину з книгою
10 кроків, щоб стати кращими батьками
Вислови, яких ніколи не повинна чути ваша дитина
Золоті правила виховання щасливих дітей
Рекомендації батькам щодо виховання дітей

Пам'ятки для батьків
Пам'ятка батькам: діти, інтернет, мобільний звязок
Пам'ятка батькам обдарованої дитини
Пам'ятка батькам першокласника

Тести, анкети для батьків
Тест Дітей виховують батьки, а батьків?
Тест Мама - подруга, чи...
Тест Чи хороші ви батьки?



БАТЬКІВСЬКО-ДИТЯЧІ ВІДНОСИНИ
                       Стати батьком дуже легко.
Бути батьком, навпаки, дуже важко.
             Сім’я — колиска духовності й любові, найсвятіше і найдорожче багатство кожної людини.
У філософській літературі поняття «сім'я» визначаєть­ся так «Сім'я — це найдавніша форма організації особистого побуту, яка заснована на шлюбі та родинних відносинах, тобто на багатосторонніх  стосунках - між чоловіком і жінкою, батьками й дітьми, братами і сестрами та іншими родичами, які живуть разом ведуть спільне господарство.
Доля людини, її розумовий розвиток, здібності значною мірою залежать від того, яким було виховання і навчання в перші роки її життя. Науковці ствер­джують, що сім’я — перша шкапа інтелектуального, морального, естетичного і фізичного виховання.
Для маленької дитини родина — це цілий світ, у якому вона живе, діє, робить відкриття, вчиться любити, ненавидіти, радіти, співпереживати.
Батьківські відносини за своєю природою неоднозначні і  суперечливі: дитина є для батьків, з одного боку, найціннішою й унікальною особистістю а з іншого — предметом виховання та педагогічних впливів батьків.
Упевненість і боязкість, стриманість і бурхливість, щирість і схильність до неправди, довіра і страх — усі ці риси дитина набуває саме в родині. Особистість, яка зростає в атмосфері щирих почуттів, правдивості, глибокої довіри, постійної підтримки, взаємоповаги та вимогливості з великою імовірністю реалізує себе в сучасному світі
У благополучних сім’ях, де батьки не мають нега­тивних звичок, поважають і розуміють один одного й своїх батьків, вони будуть ідеалом, до якого прагнутиме дитина. Кожна дитина вже з раннього дитинства по­чинає фіксувати і повторювати всі дії та вчинки своїх рідних, можна сказати, віддзеркалює їх. Нестримані батьки, що дратуються з найменшого приводу, нерід­ко, самі того не підозрюючи, формують схожий тип поведінки у своєї дитини.
Отже, лише ті батьки, які поважають своїх дітей, радяться з ними, приділяють багато часу спілкуванню з дітьми, зможуть виховати їх справжніми особистос­тями.
І        якщо театр починається з вішалки, батьківщина — з картинки в букварі, то всі негаразди (або, навпаки, успіх) розпочинаються з батьків, із сім’ї, як, власне, і саме життя.
Незважаючи на безперечність цієї аксіоми, далеко не всі ставляться до свого батьківського статусу з на­лежною відповідальністю.



Комментариев нет:

Отправить комментарий